Ścieżki
Mojego
Świata

Węgiersko na gdańskim Ujeścisku – prelekcja podróżnicza

spotkanie podróżnicze Ścieżki Mojego Świata

Dlaczego Budapeszt wart jest uwagi? Jak i czym dojechać do stolicy Węgier? Co tam obejrzeć i co zjeść, żeby się najeść, a przy tym nie zbankrutować? O tym opowiadała prelekcja podróżnicza w ramach bloga „Ścieżki Mojego Świata”, zorganizowana przez Radę Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice w piątek, 19 listopada 2021 r. Spotkaliśmy się wszyscy w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku i spędziliśmy wspólnie blisko 2 godziny, opowiadając, a potem i smakując wspólnie Budapeszt.

Prelekcja podróżnicza

prelekcja podróżnicza z degustacją

Spotkanie podróżnicze ze mną to nie tylko opowieść o ciekawych miejscach, w których byłem, okraszona anegdotami i cennymi poradami. To również okazja do degustacji przysmaków z miejsc, stanowiących temat spotkania, a przygotowanych przeze mnie z produktów dostępnych w Polsce. Tak też było tym razem.  Goście najpierw obejrzeli zdjęcia i dowiedzieli się ode mnie, jak i czym dojechać do stolicy Węgier, dlaczego warto odwiedzić Budapeszt, co należy tam obejrzeć i co warto tam zjeść.

Gulasz węgierski
Prelekcja podróżnicza Ścieżki Mojego Świata połączona z degustacją – królem wieczoru gulasz węgierski!

Gulasz w roli głównej

Po tym wszystkim nadszedł czas na punkt kulminacyjny, którym była degustacja węgierskiego gulaszu wołowego, przygotowanego przeze mnie wg oryginalnej receptury. Warto tu podkreślić, że w piątek 19 listopada silnie wiało – gorący, pikantny, pełen mięsa i papryki gulasz, z dodatkiem bagietki to idealne danie na takie jesienne klimaty. O tym, że gulasz smakował, świadczyły niemal czyste talerze, które wróciły na kuchnię oraz pozytywne opinie od gości. Na koniec oczywiście pożegnalne zdjęcie i zapowiedź, że kolejne spotkanie podróżnicze dla mieszkańców dzielnicy w ramach bloga „Ścieżki Mojego Świata”, zaplanowana jest 30 listopada 2021 r.

spotkanie podróżnicze Ścieżki Mojego Świata
Marek Dąbrowski, Ścieżki Mojego Świata, z uczestnikami spotkania turystycznego – Ujeścisko 2021

Dziękuję Piotrowi Lachowskiemu oraz Sylwii Rydlewskiej Kowalik z Rady Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice za organizację spotkania oraz wszystkim, którzy mimo niekorzystnej aury przyszli, by mnie obejrzeć, posłuchać i skosztować mojego gulaszu.

spotkanie podróżnicze Ścieżki Mojego Świata
Marek Dąbrowski, Ścieżki Mojego Świata – pamiątkowe selfie z uczestniczką spotkania, panią Iloną.

Czytaj również:


Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!