Ścieżki
Mojego
Świata

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży w Gdańsku. Przedłuż pakiet!

bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży autobusami i tramwajami w Gdańsku? Tak, pod warunkiem, że przedłużysz swój pakiet! Wystarczy, że między 1 a 30 września przedstawisz zaktualizowaną legitymację szkolną swojej pociechy, tzn. legitymację, z pieczątką ważności do 30 września 2022, a także aktualne zdjęcie dziecka, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego. Jak to zrobić, by Twojego dziecka nie ominęły bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży w Gdańsku? Czytaj poniżej!

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

Warto pamiętać, że bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży komunikacją miejską w Gdańsku, to przywilej przysługujący uczniom do 24. roku życia.

Nie na SKM/PKM i POLREGIO

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży nie przysługują w Gdańsku w przypadku korzystania z kolei SKM/PKM/POLREGIO – w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca ze zdjęciem lub aplikacji „Jestem z Gdańska” ze zdjęciem. Dlatego jeśli rodzic nie planuje zakupu płatnego biletu okresowego swojemu dziecku, nie ma konieczności, by wymieniać Kartę Mieszkańca dziecka na wersję ze zdjęciem, czyli Kartę Mieszkańca ze zdjęciem.

Przedłuż pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny

Poniżej prosta instrukcja. Przeczytaj i przedłuż pakiet bezpłatnych przejazdów. W tym celu:

1. Zaloguj się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl.
UWAGA! Karta Mieszkańca dziecka musi być aktywna! Dlatego zanim dodasz pakiet bezpłatnych przejazdów 2021/2022, pamiętaj o dodaniu pakietu mieszkańca 2021.
2. W zakładce Karty i Pakiety kliknij w prostokąt z imieniem osoby, której chcesz przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów.
3. Kliknij w przycisk + Dodaj nowe pakiety.
4. Wybierz:a) dzieci między 4. a 6. rokiem życia:

  1. dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów – pakiet zostanie automatycznie dodany do Karty Mieszkańca dziecka,
  2. dzieci 7-letnie: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów i wybierz, do jakiej placówki uczęszcza dziecko (przedszkole/zerówka lub szkoła),
    – jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola/zerówki, należy przesłać skan zaświadczenia z placówki, do której dziecko uczęszcza lub skan pisemnego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z informacją, do jakiej placówki uczęszcza dziecko wraz odręcznym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego,
    – jeśli dziecko uczęszcza do szkoły, należy przesłać skan dwóch stron ważnej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2022). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.
  3. dzieci i młodzież między 8. a 24. rokiem życia: dodaj 2021/2022 Roczny pakiet bezpłatnych przejazdów, w polu „Wybierz uprawnienie” zaznacz „Uczeń 2021/2022” i prześlij skan lub zdjęcie dwóch stron uaktualnionej legitymacji szkolnej dziecka (z pieczątką ważności do 30 września 2022). Wniosek zostanie zweryfikowany w ciągu 3 dni roboczych.

Następnie możesz zostać poproszony o wgranie aktualnego zdjęcia dziecka, zgodnego z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego. Pamiętaj, że jeśli dodane zdjęcie nie umożliwia weryfikacji, ryzykujesz mandat. Przedłuż pakiet i zadbaj o jakość zdjęcia, bo czas już leci i nie warto ryzykować nieprzyjemności w związku z kontrolą biletową. Niech bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży staną się też udziałem Twoich pociech!

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

Gdzie złożyć wniosek

Wniosek o Kartę Mieszkańca, w tym pakiet na bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Centrum jest czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00. Należy zabrać ze sobą uaktualnioną legitymację szkolną, z pieczątką ważności do 30 września 2022 r. Należy wziąć również zdjęcie zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego.

Uwaga! Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku).

Na podst. Materiały Prasowe UM w Gdańsku/Visit Gdańsk

fot. Dominik Paszliński, Marek Dąbrowski

Czytaj również:

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!