Ścieżki
Mojego
Świata

bagaż podręczny w Easy Jet

Bagaż podręczny w Easy Jet: do tej pory brytyjski przewoźnik, w odróżnieniu od linii Wizzair czy Ryanair (które to linie zrezygnowały już z bezpłatnego dużego bagażu podręcznego), pozwalał zabierać na pokład walizkę kabinową w cenie biletu. Po 10 lutego 2021 r. nie będzie to już możliwe.

Bagaż podręczny w Easy Jet – jak jest teraz

Do 10 lutego 2021 r. bagaż podręczny Easy Jet wygląda następująco: pasażer nadal może zabrać ze sobą na pokład – w cenie biletu – jedną sztukę bagażu podręcznego. Może to być plecak czy walizka o wymiarach 56x45x25 cm, która zmieści się w schowku nad głową. Nie ma ograniczenia wagowego, natomiast Easy Jet na swojej stronie internetowej podaje, że waga musi być taka, by pasażer sam był w stanie tę walizeczkę czy plecak umieścić w schowku.

bagaż podręczny w Easy Jet

Droższa taryfa? Dodatkowy bezpłatny bagaż

Nieco więcej linia oferuje tym pasażerom, którzy bądź wykupili miejsca z większą przestrzenią na nogi, bądź też zakupili bilety w taryfie Flexi. Przysługuje im prawo wniesienia na pokład dodatkowego bagażu: plecaka, saszetki, torby na laptopa czy torebki, o wymiarach nieprzekraczających 45x36x20 cm.

Bagaż podręczny w Easy Jet – jak będzie po 10 lutego 2021

Od 10.02.2021 r. każdy pasażer linii Easy Jet w cenie standardowego biletu będzie miał prawo wnieść na pokład jedynie niewielką torbę, plecak czy torbę na laptopa, o wymiarach nieprzekraczających 45x36x20. Nadal nie będzie limitu dotyczącego wagi bagażu. Niemniej, tenże bagaż będzie musiał się zmieścić pod fotelem w poprzedzającym rzędzie. Nie włożymy go do schowka na głową.

bagaż podręczny w Easy Jet

Większy bagaż, płać więcej

Większy bagaż podręczny, o wymiarach takich jak do 10 lutego 2021 r. czyli 56x45x25 cm, będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedynie ci pasażerowie, którzy wykupią miejsca siedzące z większą przestrzenią na nogi. Dotyczy to także tych, którzy zakupią bilet w taryfie elastycznej. Dodatkowo, Easy Jet oferuje możliwość zabrania ze sobą dużego bagażu podręcznego w ramach usługi Hands Free, w cenie 7 funtów za lot. Co ważne, w tej sytuacji należy ów bagaż nadać na lotnisku.

Masz rezerwację przed 10 lutego 2021 – co robić?

Nic. Zmiana polityki bagażowej na liniach Easy Jet dotyczy wyłącznie rezerwacji, dokonanych po 10.02.2021 r. Wszyscy ci, którzy zakupili swoje przeloty wcześniej, a polecą po 10.02.2021 r., będą mogli za darmo skorzystać z usługi Hands Free za darmo.

Bagaż podręczny w Easy Jet

Bagaż podręczny – nie ma kombinowania

Zgodnie z informacją, zamieszczoną na stronie internetowej Easy Jet, wszystkie bagaże podręczne będą jeszcze przed boardingiem sprawdzane będą w tzw. sizerach. Znacie je, jeśli podróżowaliście choćby linią WizzAir z bagażem podręcznym. Dlatego też przewoźnik ostrzega, że jeśli dany bagaż podręczny nie zmieści się w sizerze, czyli przekroczy dozwolone wymiary, zostanie nadany do luku bagażowego za dodatkową opłatą.

Więcej informacji na stronie internetowej Easy Jet – kliknij link.

Czytaj więcej o bagażu podręcznym:

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!