Ścieżki
Mojego
Świata

Kopenhaga – na bajkowych ulicach stolicy Danii

Marek Dąbrowski Kopenhaga Ścieżki Mojego świata

Kopenhaga to architektura, której rozmach zaskakuje. Ulice, które wyglądają jak żywcem przeniesione z bajek Hansa Christiana Andersena. Z jednej strony nowoczesna metropolia, z drugiej strony zielone miasto pełne zacisznych zakątków i urokliwych uliczek.

Kopenhaga zachwyca

To piękne miasto, miasto rowerzystów. Rowerów jest tu mnóstwo na każdym kroku. Jednocześnie, choć na ulicach tłum, ma się wrażenie niezwykłego spokoju. Z czego wynika? Może z duńskiego stylu życia, tak różnego od tego, co znamy z Polski. Dania to bogaty kraj, cel emigracji zarobkowej wielu Polaków. Kopenhaga zaś to miasto, które nie musi się już starać, by być jeszcze piękniejsze. Ono jest po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Spacerkiem po mieście Andersena

Ciekawi, jak wygląda ta metropolia, czym tętnią jej ulice? Ja za każdym razem, gdy tu jestem, na nowo zachwycam się tą wspaniałą architekturą i miejscami, których klimat pozytywnie zaskakuje. Swoje robi też pogoda – ołowiane chmury i przebijające się zza nich słońce nadają miastu wręcz nierzeczywisty charakter. Tak właśnie było blisko rok temu, gdy na w pierwszej połowie września zrobiłem sobie urodzinowy prezent i przyjechałem do tego magicznego miejsca. Zapraszam na spacer do stolicy Danii.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!