Ścieżki
Mojego
Świata

Marek Dąbrowski Mapa Polski dla Dzieci Zestaw Edukacyjny

Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny – to wszechstronne narzędzie do rozwijania zainteresowań krajoznawczych.

Współczesna metodyka dydaktyczna już dawno odeszła od dyktowania dzieciom trudnych definicji. Nauka przez zabawę – to jest to. Sprawdza się i w szkole podstawowej, jak i w ponadgimnazjalnej. Wymóg bezmyślnego wkuwania utartych formułek i dyktowania niezrozumiałych opisów to także przeszłość. Pobudzanie kreatywności – to zadanie i wyzwanie na dziś.

Nowoczesne nauczanie

Ja w nauce swojego przedmiotu, geografii, stawiam właśnie na wzbudzenie zainteresowania i kreatywność. Wiem, że uczeń nie zainteresowany nie nauczy się, a nawet jeśli wykuje coś na blachę, to i tak zapomni. Natomiast jeśli czymś się zainteresuje, sprawa wygląda inaczej. Nauka danego przedmiotu przestaje być mordęgą, a staje się przyjemnością. No i wiedza sama wchodzi do głowy.

Dobre narzędzie kluczem do sukcesu

Przydatne są ku temu nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Książki, choćby najpiękniejsze, nie wystarczają. Dzisiejszy uczeń funkcjonuje na pograniczu dwóch światów: naszego, rzeczywistego i internetowego. Żeby wzbudzić jego zainteresowanie, pobudzić pasję, wyzwolić pokłady kreatywności, trzeba czegoś więcej. Narzędzia, które w swojej prostocie okaże się idealnym bodźcem, wyzwalającym ciekawość.

Mapa Polski dla Dzieci Zestaw Edukacyjny

Takim narzędziem są mapy ze sklepu internetowego TwojeMapy.com Zestaw edukacyjny Mapa Polski dla Dzieci to spełnienie marzeń rodziców o wychowaniu małego podróżnika. Z tą mapą nauka geografii nigdy nie była prostsza. Mało tego – to zestaw nie tylko dla dzieci, ale i frajda dla całej rodziny.

Marek Dąbrowski Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny

Nauka przez zabawę

W skład zestawu edukacyjnego, który otrzymałem do przetestowania, weszły: Zestaw edukacyjny Mapa Polski dla Dzieci oraz karty z wyzwaniami. Zacznę od zestawu edukacyjnego. Zawiera:

  • kolorową mapę Polski (w sztywnej, twardej okładce, dzięki której mapę można oprzeć o ścianę), do tego foliowaną, a więc można mazać po niej mazakami suchościeralnymi,
  • 8 czarno-białych kart z wyzwaniami. Są to 4 grube plansze z nadrukiem po obu stronach, foliowane,
  • wszystkie karty spięte są pięcioma metalowymi, rozpinanymi kółkami – można powiesić razem na ścianie, można rozpiąć do zabawy,
  • zestaw 4 mazaków suchościeralnych (czarny, niebieski, zieloni i czerwony)
  • wszystko to trafiło do mnie w solidnym opakowaniu, jakim była koperta tekturowa o wymiarach 70 x 50 cm.

Skąd pomysł na mapę

Agnieszka Rajczak-Kucińska, autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych, napisała, że cyt. „Chcemy, by nasze pełne zapału do odkrywania świata dzieci pozostały takie zawsze, jednak ławy szkolne nie zawsze ten zapał podtrzymują, a czasem wręcz przeciwnie. Wielu z nas pamięta, że lubiliśmy zagadki, nietypowe zadania, wyzwania, wspólne projekty i wycieczki w ciekawe miejsca, a jednocześnie siedzenie nad podręcznikami przyprawiało nas o ból głowy – prawda? Też tak miałam, a ponieważ lubię robić mapy – wymyśliłam mapę, która nie tylko wisi na ścianie, ale taką, z którą można się bawić, odkrywać, poznawać.”

Praca z mapą jak zabawa

Marzycie, by Wasze dzieci stały się podróżnikami? Pierwszy krok ku temu to właśnie ten zestaw, który bawi ucząc. Ucząc w sposób mądry, kreatywny, przemyślany.

Co zyska dziecko w kontakcie z tym zestawem edukacyjnym:
– pobudzenie zainteresowania geografią,
– możliwość połączenia wielu dyscyplin nauk przyrodniczych (przyrody, biologii, ochrony środowiska czy geografii osadnictwa),
– łatwą i przyjemną naukę geografii Polski,
– naukę kodowania kolorami – przydatne do tego są załączone mazaki suchościeralne,
– sukcesywne przyswajanie różnych aspektów nauki geografii, czyli jednostek fizyczno-geograficznych (krainy geograficzne), elementów hydrograficznych (rzeki, jeziora, czyli ogólnie mówiąc zbiorniki wodne) czy obszarów ochrony bezpośredniej środowiska w Polsce,
– praktyczną naukę czytania mapy.

Marek Dąbrowski Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny

Wyzwanie to sama przyjemność

Karty zawierają wyzwania, z którymi każde dziecko zmierzy się z ogromną przyjemnością. która sprawi, że Twoje dziecko będzie zadawać pytania, na które wspólnie poszukacie odpowiedzi. Przy wyzwaniu geograficzno – przyrodniczym należy np. wskazać położenie krain geograficznych oraz parków narodowych. Przy wyzwaniu wodnym dziecko (lub dorosły, bo i w przypadku dorosłych zabawa jest przednia) musi zaznaczyć największe jeziora czy systemy rzeczne. Po przygodzie z takim zestawem rzeczywiście, jak pisze Autorka, geografia Polski będzie w małym paluszku.

Zestaw jako pomoc dydaktyczna

Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny można z powodzeniem wykorzystać na lekcji geografii czy przyrody w szkole. Aktywny udział dziecka np. w zaznaczaniu przebiegu rzeki z pewnością pozostawi tę wiedzę na długo. Zestaw stwarza również możliwość aktywizowania dzieci w grupach – zabawa z takim zestawem, przy udziale koleżanek czy kolegów, to sama frajda i przyjemność.

Co zestaw daje nauczycielowi?

Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny pozwala nauczycielowi nie tylko na innowacyjne poprowadzenie zajęć edukacyjnych. Stanowi również możliwość obserwacji współpracy wychowanków czy wyłonienia liderów w poszczególnych grupach uczniów.

Marek Dąbrowski Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny

Dla kogo ten zestaw?

Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny przeznaczony jest dla:
– dzieci w najmłodszej grupie wiekowej (4-7 lat),
– dzieci w grupie szkolnej,
– rodziny, rodzeństwa czy przyjaciół.

Marek Dąbrowski Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny

Co daje zestaw?

Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny uczy:
– umiejętności czytania mapy,
– daje dziecku możliwość wskazania miejsca zamieszkania,
– daje dziecku możliwości pokazania znanych mu miejsc, w których było z rodzicami czy podczas wycieczki szkolnej,
– rozwija zdolności manualne, wyobraźnię, łączenie faktów, ćwiczy pamięć,
– pomaga przyswoić w naturalny, łatwy sposób podstawę programową z geografii Polski.

Marek Dąbrowski Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny

Gdzie kupić zestaw?

Mapa Polski dla dzieci zestaw edukacyjny dostępny jest w sprzedaży wysyłkowej pod tym linkiem.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!