Ścieżki
Mojego
Świata

Biskupia Górka – gdański Montmartre poleca się na spacer

Marek Dąbrowski Biskupia Górka Ścieżki Mojego Świata

Biskupia Górka poleca się na spacer. To jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. Jej niezwykłemu klimatowi dorównuje wyłącznie jej tajemniczość. Rozpościerają się stąd imponujące widoki na Gdańsk, a fakt, że część zabudowań jest niedostępna, nadaje temu miejscu szczególnego wydźwięku.

Czy zostanie gdańskim Montmartre?

Trzeba przyznać temu miejscu, że ma wyjątkowy potencjał. To nie tylko malownicze uliczki, zakręcające na różne strony, ale i detale architektoniczne, cudem zachowane po wojnie. Biskupia Górka czeka na nowe otwarcie – to idealne, inspirujące miejsce dla artystów. Nie od parady kręci się tu dużo filmów, robi wiele zdjęć – trudno o drugie tak niecodzienne i nieoczywiste miejsce w Gdańsku. Czy Biskupia Górka ma szansę stać się gdańskim Montmartre? Czy stanie się modną dzielnicą nie tylko do mieszkania, ale i do spędzania w niej wolnego czasu?

Idealna na spacer

Póki co ta dzielnica poleca się na spacer. Może moje zdjęcia zachęcą Was do zapuszczenia się w tych kilka uliczek, malowniczo rozłożonych na górującym nad Gdańskiem wzgórzu? Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze spaceru wąskimi, spadzistymi uliczkami tej enklawy położonej w samym sercu stolicy Pomorza. 

Obejrzyj również inne moje fotorelacje:

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!