Ścieżki
Mojego
Świata

Wizz Air likwiduje bezpłatny większy bagaż podręczny! Do kabiny pasażerskiej… z saszetką?

Wizz Air likwiduje bezpłatny większy bagaż podręczny

Wizz Air likwiduje bezpłatny większy bagaż podręczny – ta elektryzująca wiadomość dziś przed południem obiegła media. Wygląda na to, że – biorąc pod uwagę zmiany w polityce bagażowej linii Ryanair – rok 2018 przejdzie do historii jako schyłek ery tanich lotów. Bo co nam po tanim bilecie, skoro za bagaż, nawet niewielki, będziemy musieli zapłacić, nierzadko równowartość ceny biletu lotniczego?

Wizz Air likwiduje bezpłatny większy bagaż podręczny

Od 1 listopada zmienia się polityka bagażowa węgierskiego przewoźnika. Co to oznacza dla pasażerów? W cenie biletu do przedziału pasażerskiego wniesiemy wyłącznie jedną sztukę bagażu podręcznego, o wymiarach niewielkiego plecaczka, sporej saszetki lub miniaturowej walizeczki, a więc 40x30x20 cm (podobnie będzie od 1 listopada w samolotach linii Ryanair, o czym pisałem tu). Tym samym niemożliwe będzie wniesienie do kabiny pasażerskiej większego bagażu podręcznego, chyba że pasażer wykupi…

Wizz Priority

… czyli dodatkową taryfę – usługę, kosztującą 5 EUR. Jak było do tej pory? Pasażerowie, którzy nie mieli wykupionej tej opcji, mogli wnieść do kabiny jedynie jedną sztukę bagażu podręcznego (pisałem o tym tu).  Drugą sztukę bagażu musieli obowiązkowo nadać do odprawy, tak jak klasyczny bagaż rejestrowany – chyba, że był to na tyle niewielki plecak lub torba, że można było to zmieścić pod siedzeniem.

Koniec dużego bagażu podręcznego

1 listopada 2018 r. to data, od której linie Wizz Air rezygnują z dużego darmowego bagażu podręcznego. Kto chce zabrać do przedziału pasażerskiego walizkę o wymiarach 55x40x23 cm, musi  – od wykupioną usługę Priority. Kto tego nie zrobi, może zabrać ze sobą niewielki plecak, torbę lub torbę na laptopa o max. wymiarach 40x30x20 cm. Jak podaje portal fly4free.pl od 1 listopada przewoźnik wprowadzi także nową usługę . To tzw. mały bagaż nadawany o limicie wagi wynoszącym 10 kg. Koszt? „Jedyne” 7 EUR.

Bilety, rezerwacje, priorytety

Co mają zrobić ci, którzy dokonali rezerwacji biletu bez usługi Wizz Priority przed 10 października na podróże, które odbędą się po 1 listopada? Przewoźnik uspokaja, że będą mogli bezpłatnie zabrać   bagaż rejestrowany o wadze do 10 kilogramów. Ci zaś, którzy posiadają bilety lotnicze na rejsy po po 1 listopada z bagażem rejestrowanym, w pierwszej kolejności bezpłatnie wejdą na pokład.

Jak się tłumaczy Wizz Air?

Linia lotnicza twierdzi, że ponad 10 tys. lotów rocznie jest opóźnionych z powodu kwestii związanych z bagażem podręcznym. Podpiera się też danymi, z których wynika zmiana profilu pasażera, długości jego pobytu w miejscu docelowym, czasu trwania podróży, etc. Ma to uzasadnić wprowadzone zmiany tłumacząc to choćby m.in. tym, że co trzeci pasażer leci w podróż, trwającą zaledwie do trzech dni.

Bagaż podręczny luksusem na tanich liniach lotniczych

Pisałem już w tym wpisie, jak go spakować. Powoli ten rodzaj bagażu staje się naprawdę dobrem luksusowym na tanich liniach lotniczych. Czy to już ostatnie zmiany związane z tym rodzajem bagażu u tanich przewoźników? Kilka miesięcy temu trafnie przewidziałem w tym wpisie, że nie. Dlatego nie będę już komentował, bo a nuż coś wykraczę.

Źródło: ww.fly4free.pl

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!