Pomysł na weekend: Park Mużakowski

Park Mużakowski – to kolejna odsłona mojej kilkudniowej wycieczki na Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk, którą odbyłem na początku lipca 2018. Pisałem już o uroku i smakach Zielonej Góry, zaprezentowałem Wam niezwykłej urody Geościeżkę, teraz kolej na Park Mużakowski, który sam w sobie powala ogromem, urokiem, klimatem i stanowi kolejny, piękny punkt do zobaczenia na żywo.

Park Mużakowski

Nie można pisząc o tym miejscu nie wspomnieć o jego twórcy. To Hermann Fürst von Pückler-Muskau, pruski arystokrata-książę, podróżnik, pisarz, człowiek nad wyraz temperamentny, skandalista ale przede wszystkim wybitny architekt krajobrazu. W swoich czasach był mistrzem auto-promocji (dziś jest to zaleta, która we współczesnym świecie jest niezwykle przydatna). Zawsze interesował go rozgłos, pytał „Co na to ludzie? Czy coś mówili? Jak mówili?”. Wygląda więc na to, że był nie tylko utalentowanym twórcą, ale i jednym z lepszych w swoim czasie marketingowców.

Teraz do rzeczy: szyld reklamowy strony internetowej Parku Mużakowskiego brzmi „Tam, gdzie sztuka przemienia się w naturę”. Bardzo trafny poniekąd. Bo założenia sztuki ogrodowej można tu podziwiać w całej okazałości. Poniżej przedstawię…

Pięć powodów…

… dla których warto to miejsce odwiedzić.