Ścieżki
Mojego
Świata

Milford Sound, Park Narodowy Fiordland – na samym końcu świata!

Krajobraz utkany z mgły – takie poetyckie określenie przyszło mi do głowy, gdy ujrzałem to cudowne, niesamowite miejsce, skąpane w chmurach i deszczu, jakim jest Milford Sound i Park Narodowy Fiordland. To jedno z najbardziej oddalonych od cywilizacji miejsc na świecie, skrywające mnóstwo endemicznych gatunków roślin i jedne z najpiękniejszych krajobrazów. Niesamowite monumentalne skały, po których ściekała woda, tworząc setki, jeśli nie tysiące mniejszych i większych strumyczków, foki wypoczywające na skałach – Nowa Zelandia jest warta tych kilkudziesięciu godzin podróży! (więcej o mojej wyprawie na Nową Zelandię czytaj tu).

Park Narodowy Fiordland

Cóż, o tej porze roku w Milford Sound słońca jak na lekarstwo, stąd i nie mam spektakularnych ujęć zalanych słońcem fiordów, lecz na poły magiczne, nierzeczywiste miejsce, jak z sennych marzeń, tak inne od tego, co widziałem do tej pory, że aż trudno mi w to uwierzyć. Mroczny urok tego miejsca, w takiej aurze, w jakiej przyszło mi je oglądać, urzekł mnie. Mam nadzieję, że i Was, Czytelnicy mojego bloga, nie pozostawi obojętnymi.

Milford Sound – filmowo i magicznie

Piszę tę relację na gorąco, siedząc w pokoju hotelowym. Wrzuciłem kilka zdjęć z rejsu, by móc jak najszybciej podzielić się z Wami, drodzy Czytelnicy mojego bloga, wrażeniami z niesamowitego  zakątka na drugim końcu świata. Wpis uzupełnię po powrocie do Polski o więcej opisu samej zatoki, jak i praktyczne informacje, bo wiem, że kilkoro z Was wkrótce też wybiera się do Nowej Zelandii i Waszym celem jest również Park Narodowy Fiordland.

Koszty wycieczki 

Dziś napiszę tyle, że ta wycieczka kosztowała w granicach 120-140 NZD (dolar nowozelandzki, kurs na dziś to 2.9465 PLN), a koszt obejmował również lunch. Czas trwania – 7:30 – 20:00. Przejeżdża się przez góry Te Anau i tunel (widoczny na zdjęciu), wykopany w litej skale przez grupę kilku mężczyzn za pomocą kilofów. Sam wyjazd zorganizowaną grupą z centrum Queenstown. Prawie każda firma turystyczna ma taką wycieczkę w swojej ofercie, więc można spokojnie zapłacić ją już będąc na miejscu, wtedy też można okazyjnie zapłacić jedyne 100 NZD, bądź też przez internet (ja to zrobiłem kilka tygodni temu, któregoś wieczora, z domu).

Zdjęcia wrzucane na żywo

Kilka zdjęć wykonanych w drodze do Milford Sound, Park Narodowy Fiordland. Wszystkie zdjęcia zamieściłem w pełnej rozdzielczości.

Park Narodowy Fiordland Park Narodowy Fiordland Milford Sound Park Narodowy Fiordland

W drodze do Zatoki Milforda, Park Narodowy Fiordland.

Park Narodowy Fiordland Park Narodowy Fiordland Park Narodowy Fiordland Park Narodowy Fiordland Park Narodowy Fiordland

Zdjęcia z rejsu po Zatoce Milforda

Milford Sound Milford Sound Milford Sound Milford Sound Milford Sound Park Narodowy Fiordland Milford Sound Park Narodowy Fiordland

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi!